Vyberte si podle chuti :

 

... bližší informace k jednotlivým sirupům budeme dodávat postupně.

 

SIRUP "ZÁZVOR" 

Zázvor je přírodní „všelék“. Mezi jeho nejvýznamnější účinky patří podpora chuti k jídlu, prevence proti chřipce, rýmě i bolesti hlavy. Snižuje také cestovní nevolnost a v neposlední řadě má mírné afrodiziakální účinky … a hlavně příjemně voní a chutná. 


SIRUP "ZÁZVOR" (bez přidaného cukru)


SIRUP "ZÁZVOR-KOPŘIVA"

Kopřiva patří mezi naše nejznámější léčivé rostliny. Její listy mají cenné detoxikační a diuretické (močopudné) vlastnosti, pomáhají proto při zklidňování četných chorobných stavů, např. dětských ekzémů, lupénky, akné a kloubních potíží u dospělých. Kopřivu oceníte také jako posilující přípravek při anémii, neboť podporuje tvorbu červených krvinek.


SIRUP "ZÁZVOR-KOPŘIVA" (bez přidaného cukru)


SIRUP "ZÁZVOR-CITRON"


SIRUP "ZÁZVOR-CITRON" (bez přidaného cukru)


SIRUP "ZÁZVOR-POMERANČ"


SIRUP "ZÁZVOR-POMERANČ" (bez přidaného cukru)


SIRUP "ZÁZVOR-CITRON-CHILLI"


SIRUP "ZÁZVOR-CITRON-CHILLI" (bez přidaného cukru)


SIRUP "MÁTA-CITRON"


SIRUP "MÁTA-CITRON" (bez přidaného cukru)


SIRUP "CITRUSY"


SIRUP "CITRUSY" (bez přidaného cukru)


SIRUP "BEZINKA"
Sirup z květů černého bezu má blahodárné účinky při léčbě nemocí z nachlazení. Připravujeme z něj šťávu, kterou podáváme nemocnému, užívat ho můžeme i po lžičkách několikrát denně, nebo ho přidávat do čaje. Květ černého bezu má i čistící účinek na naše tělo. Pomáhá nás zbavovat usazených toxinů, především kyseliny močové.V lidovém léčitelství je bezinka (psí bez, černý bez, chebzí, hulák, pukač, kozičky) jednou z nejvšestrannějších bylin, ne nadarmo se jí přezdívá „selská lékárna“
„Před heřmánkem klekni, před bezinkou smekni.“


SIRUP "ČERNÝ BEZ"
Černý bez je jednou z nejoblíbenějších bylin našeho lidového léčitelství. Lidé věřili, že bezový keř vysazený u vchodu do domu nepustí do obydlí žádnou nemoc. Šťáva z plodů působí blahodárně při léčení migrén, neuralgií a nervových chorob, zejména při zánětu trojklaného nervu. Funguje také jako prevence a podpůrný prostředek při onemocněních z nachlazení a při horečnatých onemocněních dýchacích cest. Dále se užívá k tišení křečovitých stavů trávicího traktu a při nadýmání.